Księgowość – na co należy zwrócić uwagę przy wyborze Biura Księgowego

Niezależnie od branży i wielkości Twojego biznesu, potrzebujesz wsparcia rzetelnego i doświadczonego księgowego. Znalezienie odpowiedniego biura księgowego,jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Twojej firmy. Z racji tego, przed wyborem należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Doświadczenie

W czasach ciągłych zmian i reform warto zweryfikować, czy Twój księgowy jest z nimi na bieżąco oraz czy nadąża nad nieustannymi zmianami wprowadzanymi przez Ustawodawcę. Warto podkreślić, że same przepisy podatkowe nieustannie się zmieniają.

Kolejną kwestią, która jest niezbędna przed wyborem księgowego jest sprawdzenie jego kompetencji oraz doświadczenia.. Ważny jest staż pracy i długość funkcjonowania na rynku. Przekłada się to na znajomość specyfikacji współpracy z różnymi urzędami, np. US czy ZUS.

Szeroki zakres działania

Współczesne biuro rachunkowe powinno mieć szeroki wachlarz usług, dzięki czemu wszystkie księgowe sprawy możesz załatwić w jednym miejscu. Obowiązkowe są świadczenia typu reprezentowanie przed ZUS lub fiskusem.

Dobry księgowy to również podstawa bezpieczeństwa firmy. Warto znaleźć firmę, która poza operacjami księgowymi, działałaby także aktywnie na Twoją rzecz np. wie jak uzyskać środki z dodatkowych dotacji.

Niejedno biuro rachunkowe oferuje również dodatkowy zakres działania, taki jak porady prawne, rekrutacyjne lub kadrowe, a nawet ubezpieczenia – tak jak w przypadku POWER CONSULTING. Dzięki czemu, reprezentowana przez nich usługa jest mocno ubogacona.

Nowoczesne spojrzenie

Z dnia na dzień żyjemy coraz szybciej, dlatego musimy być pewni, że osoby z którymi współpracujemy są w stanie za nami nadążyć. Podobnie jest w przypadku biur rachunkowych. Obecna komunikacja opiera się na działaniu zdalnym oraz online. Dlatego warto zweryfikować, czy Twój księgowy czerpie z wszelkich dobrodziejstw oraz nowych technologii. Faktury online, spotkania na chat’cie czy praca na cyfrowych dokumentach to jedne z niewielu przykładów, które powinien obsługiwać nowoczesny księgowy.